امروز: جمعه, 04 اسفند 1396
ورود / عضویت

وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد یک حساب کاربری

موارد ستاره دار(*) اجباری هستند.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
Arrow
Arrow
Arrow
Arrow
1
2
3
Slider

آبرسانی
  آب موردنیاز واحدهای تولیدی، خدماتی و ساکنین شهر صنعتی کاوه و منطقه ویژه اقتصادی کاوه، در حال حاضر توسط چاه های آب واقع در محدوده ضلع جنوبی شهر صنعتی و همچنین چاه های عمیق در 25 کیلومتری جاده ساوه-همدان تأمین می شود. آب چاه های مذکور توسط 7 ایستگاه پمپاژ با حدود 40 کیلومتر لوله اصلی و 45 کیلومتر لوله فرعی پس از انجام مرحله تصفیه توسط دستگاه های کلر زنی و UV، در مخازنی به حجم 52 هزار مترمکعب ذخیره و در شبکه آبرسانی مناطق صنعتی، خدماتی و مسکونی توزیع می شود.

 

شبکه جمع آوری و تصفیه فاضلاب
  تصفیه خانه و شبکه دفع فاضلاب صنعتی در سال 75 در شهر صنعتی کاوه با ظرفیت 320 لیتر در ثانیه به بهره برداری رسید و هم اکنون این تأسیسات، فاضلاب بالغ بر 600 واحد صنعتی و خدماتی واقع در شهر صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی کاوه و همچنین فاضلاب مناطق مسکونی شهر صنعتی را با کیفیتی بسیار مطلوب و تحت نظارت مستمر سازمان محیط زیست تصفیه نموده و پس آب تصفیه شده در دریاچه ای  جمع آوری شده و این دریاچه محلی برای استراحت پرندگان مهاجر است، سرریز آب دریاچه در فصول گرم سال به طور کامل به مصرف فضای سبز شهر رسیده و در فصول سرد سال، سفره های آب زیرزمینی منطقه را تغذیه می نماید. این سیستم شامل 60 کیلومتر شبکه انتقال فاضلاب و یک تصفیه خانه با روش لجن فعال می باشد که سالیانه حدود 3 میلیون مترمکعب فاضلاب را تصفیه می نماید.


 برق رسانی
استقرار یک پست برق 400 کیلوولت، یک پست برق 230 کیلوولت و چهار پست 63 کیلوولت در مناطق توسعه ای شهر صنعتی کاوه، این منطقه را در مقایسه با سایر مناطق و شهرهای صنعتی کشور، از توانمندی بی نظیری در حوزه تأمین انرژی صنایع برخوردار نموده است.
با استقرار واحدهای نیروگاهی کوچک در داخل منطقه امکان عرضه برق توسط این واحدها علاوه برشبکه سراسری هم ایجاد خواهد شد.


 شبکه گاز رسانی
   شهر صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی کاوه به دلیل مجاورت سه خط سراسری انتقال گاز کشور و برخورداری از تأسیسات عظیم ایستگاه های تقلیل و تقویت فشار گاز از لحاظ تأمین سوختً نیز در مقایسه با سایر شهرهای صنعتی کشور کم نظیر بوده و گاز مورد نیاز واحدهای صنعتی، خدماتی و مسکونی این شهر توسط اداره گاز استان مرکزی تأمین می شود.

 

 مخابرات
   با گذر خط اصلی فیبر نوری کشور در امتداد شمال به جنوب شهر صنعتی کاوه و از منتهی الیه ضلع غربی این شهر و همچنین وجود تأسیسات مخابرات در شهر صنعتی و برخورداری این شهر از خدمات فیبر نوری، واحدهای صنعتی، خدماتی و ساکنین شهر صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی کاوه می توانند از خدمات این تأسیسات بهره مند گردند.


 راه آهن اختصاصی
   راه آهن شهرصنعتی و منطقه ویژه اقتصادی کاوه که از سال 1377 پس از انشعاب از خط سراسری راه آهن کشور احداث شده و با برخورداری از تأسیسات باراندازی کالا، آمادگی کامل برای حمل و نقل بار از کلیه مناطق کشور به مقصد شهرصنعتی کاوه و بالعکس و همچنین انتقال کالا از مرزهای دارای راه آهن به مقصد کشورهای همسایه از قبیل عراق، کشورهای آسیای میانه و بنادر جنوبی و شمالی کشور را دارد. در بخشی از این محل با موافقت گمرک جمهوری اسلامی ایران ترمینال تخصصی صادرات مواد سوختی و مشتقات نفتی نیز راه اندازی شده است.