فارسی English العربیه

موقعیت مرکز آموزش فنی و حرفه ای ساوه

مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ساوه از سال 1374 کار خود را بعنوان یکی از مراکز زیر مجموعه سازمان آموزش فنی و حر فه ای کشور تحت نظارت وزارت تعاون  ، کار و رفاه اجتماعی آغاز نموده است و با قرار گرفتن در شهر صنعتی کاوه که بزرگترین شهر صنعتی کشور محسوب می شود و با دارا بودن تعداد 9 کارگاه آموزشی ، توانسته در زمینه آموزش و تأمین کارگران ماهر بخش صنعت ، نیروهای مورد نیاز کارخانجات و شرکت های تولیدی و خدماتی اقدامات موثری را انجام دهد ، که این مهم موجب تعامل بیشتر بخش صنعت با آموزش های فنی و حرفه ای گردیده است .

 لازم به ذکر است این مرکز در بخش دیگری از فعالیت های خود نیازهای آموزشی صنایع را در بخش آموزش ضمن کار نیروهای شاغل و... در حرفه های و رشته های مورد تقاضای این بخش ،  با اعزام کارشناسان و مربیان خود به محل تأمین و مرتفع می نماید .

 

 

 

مرکز آموزش فنی و حرفه ای ساوه با دارا بودن امکانات و مشخصات ذیل آماده ارائه آموزش به جوانان جویای کار و شاغلین بخش های مختلف می باشد :

 

v     مساحت مرکز :

مساحت مرکز :  22500 متر مربع ( شامل فضای آموزشی و اداری )

کارگاه ها و حرفه های آموزشی مرکز

1-             کارگاه برق صنعتی : برقکار صنعتی مونتاژ کار و نصاب تابلوهای برق برقکار ماشین آلات فن ورز شبکه هوایی برق

2-             کارگاه برق ساختمان : برقکار ساختمان درجه 2 و درجه 1 -  کارور PLC

3-              کارگاه CNC : تراش CNC   -  فرز CNC

4-              کارگاه فرزکاری : فرزکار درجه 2

5-      کارگاه تراشکاری : تراشکار درجه 2

6-      کارگاه جوشکاری : جوشکاری سازه های فولادی - جوشکاری با گاز محافظ CO2 - جوشکاری با گاز محافظ آرگون - آزمایشگر قطعات صنعتی با ذرات مغناطیسی MT - آزمایشگر قطعات صنعتی با امواج فرا صوتی UT -  آزمایشگر قطعات صنعتی با مایع نافذ PT -  بازرس قطعات جوشکاری شده بصورت چشمی VT

7-             کارگاه تأسیسات : تعمیر کار آبگرمکن دیواری- تعمیر کار پکیج شوفاژ گازی

8-             کارگاه اتومکانیک  : تعمیر کار اتومبیل های سواری بنزینی درجه 2 تعمیرکار برق خودرو درجه 2

9-             کارگاه هیدرولیک و پنوماتیک : هیدرولیک کار صنعتی پنوماتیک کار صنعتی

 

ü این مرکز آمادگی خود را جهت ارائه آموزش  در دوره های پر کاربرد تخصصی صنایع مانند نرم افزار های برق و مکانیک و.... ... و نیز دوره های عمومی مانند اطفاء حریق ، انبار داری ، 5s ، کنترل کیفیت و .... ، اعلام می دارد .

 

 ارائه آموزش ها در مراکز آموزش فنی و حرفه ای ساوه ( برادران و خواهران ) علاوه بر پوشش بخش صنعت شهرستان ، در سایر بخش ها همچون آموزش روستائیان ، آموزش مدد جویان بهزیستی و زندان ، آموزش در پادگان ها ، آموزش دانش آموزان و دانشجویان با همکاری آموزش و پرورش و دانشگاه های شهرستان ، ارائه آموزش به بانوان شهرستان با استفاده از امکانات و کارگاه های ویژه بانوان در مرکز خواهران ساوه ، در حال انجام می باشد .

 

 آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای شهرستان با کسب مجوز از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و تحت نظارت این مرکز در رشته های ذیل ، مشغول فعالیت می باشند :

Rounded Rectangle: به تمامی شرکت کنندگان در دوره های آموزشی کوتاه مدت( بخشی از استاندارد ) این مرکز گواهی حضور در دوره اعطا خواهد شد . 

Rounded Rectangle: تمامی شرکت کنندگان در دوره های آموزشی این مرکز که موفق به کسب نمره قبولی در آزمون پایان دوره گردند ، گواهینامه اعطا خواهد شد . 
گواهینامه های صادر شده دارای  کد استاندارد بین المللی بوده و قابل ترجمه جهت ارائه در سایر کشور ها می باشد . 
 
عمران ، فناوری اطلاعات ، ایمنی و بهداشت ، حسابداری ، مکانیک ، برق و الکترونیک و .....