فارسی English العربیه

شرکت به تام روانکار

توتال-(Total)

شرکت نفت و گاز فرانسوی می‌باشد، که در سال ۱۹۲۴ توسط ارنست مرسی‌یر تاسیس شد. این شرکت، یکی از شش کمپانی بزرگ نفتی جهان است، که تحت عنوان “سوپرمیجر”، طبقه‌بندی می‌شوند. شرکت توتال درحال‌حاضر چهارمین شرکت نفتی و هشتمین شرکت بزرگ جهان می‌باشد، که در ۳۰ کشور، دارای شعبه بوده و از ابتدای فعالیت خود، در صنعت نفت، همواره از مطرح ترین شرکت‌های نفتی جهان، محسوب شده است و بیش از ۹۵٫۰۰۰ کارمند، از مجموع ۱۳۰ کشور، در آن اشتغال دارند.

کمپانی توتال در تمامی حوزه‌های صنایع نفت و گاز، فعالیت می‌نماید. این شرکت فرانسوی، در زمینه اکتشاف و تولید نفت خام و گاز طبیعی و نیز تولید برق، احداث خطوط لوله، پالایش و بازاریابی نفت خام و گاز طبیعی فعالیت می‌کند. توتال همچنین طیف گسترده‌ای از مواد شیمیایی را، در کارخانجات خود، در مقیاس عمده تولید و به سراسر جهان، عرضه می‌نماید. دفتر مرکزی شرکت توتال، در غرب پاریس و در برج تور توتال قرار دارد. سهام این شرکت، در بازار بورس نیویورک و همچنین بورس یورونکست، مبادله می‌شود.

سال‌های ۱۹۲۴ تا ۱۹۸۵

شرکت توتال در سال ۱۹۲۴ تحت نام “شرکت نفت فرانسه” تأسیس شد. در طول دهه ۱۹۳۰ میلادی، وارد فعالیت‌های اکتشاف و تولید نفت، در خاورمیانه شد و اولین پالایشگاه در سال ۱۹۳۳ در شهر نورماندی فرانسه آغاز به کار کرد و پس از جنگ جهانی دوم،شروع به گسترش حوزه فعالیت‌های خود، در سطح بین‌المللی نمود و اکتشاف نفت در کشورهای ونزوئلا، کانادا و آفریقا را آغاز کرد و در سال ۱۹۵۴، بخش پایین‌دستی کمپانی توتال، راه‌اندازی شد و جایگاه‌های پمپ بنزین خود را، با نام تجاری توتال، در قاره آفریقا و اروپا تاسیس نمود. شرکت نفت فرانسه همچنین از شرکت‌های کنسرسیوم نفت ایران بود و طبق قرارداد کنسرسیوم، ۶٪ در منافع آن شریک بود.

سال‌های ۱۹۸۵ تا ۲۰۰۳

در سال ۱۹۸۵ نام کمپانی به “توتال-شرکت نفت فرانسه” تغییر کرد .این کمپانی فرانسوی، روند تبدیل شدن، به یک ابر کمپانی را، در سال ۱۹۹۹ و با ادغام با شرکت “الف اکیتین” آغاز نمود. شرکت جدید، “توتال فینا الف” نام گرفت. این نام، تا سال ۲۰۰۳ باقی ماند. سپس، در این سال، با تائید هیئت مدیره، نام کمپانی، توتال تعیین شد.

سال ۲۰۰۳ تا حال‌حاضر

در سال ۲۰۰۳ با مشارکت شرکت‌های رویال داچ شل و سعودی آرامکو پروژه اکتشاف گاز در کشور عربستان سعودی را با ۳۰٪ درصد از سهم آغاز نمود. ودر سال ۲۰۰۶، شرکت آرامکو و توتال تفاهم نامه‌ای را به منظور توسعه پالایشگاه جبیل و پروژه‌های پتروشیمی در عربستان امضا نمودند.و در طول سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ در قراردادها و مناقصات نفتی در کشور عراق یک کنسرسیوم مشترک بمنظور راه اندازی میدان نفتی حلفیه شکل گرفت.

معرفي شرکت به تام روانکار

این شرکت در سال 2002 با سرمایه گذاری شرکت توتال فرانسه براي توليد، بازاريابي و عرضه انواع روانکارها با برند شرکت توتال فرانسه در ايران به نام شرکت به توتال تاسيس گرديد و در سال 2013 با موافقت هیئت مدیره به نام به تام روانکار تغییر نام داد.

شرکت به تام روانکار نماینده انحصاری با ظرفيت توليد ساليانه 1500 تن گريس و 30000 تن روغن موتوری و صنعتی در شهر صنعتي کاوه واقع در استان مرکزی افتتاح گرديد. ماشين آلات توليدي گريس و انواع روغن به صورت توليد مدولار مطابق با آخرين تکنولوژي روز دنيا طراحي، ساخته و از فرانسه به محل کارخانه اين شرکت ارسال گرديد.

محصولات این شرکت با تنوع بيش از 400 نوع روغن و گريس براي مصارف خودرو، صنعتي، کشاورزي و دريايي تحت ليسانس و با بهره گيري از تکنولوژي مواد اولیه شرکت توتال فرانسه توليد و در بازار ايران با نام هاي تجاري Renault Trucks Oil ،Elf ،Total و Lubmarine به فروش مي رسد.

همچنين در خصوص برخي از محصولات كه توليد آنها در ايران ميسر نيست اقدام به واردات مستقیم آنها از شرکت توتال فرانسه می نماید.

شرکت به تام روانکار علاوه بر عرضه محصولات ساخت داخل یا وارداتی با فرمولاسیون های شرکت توتال فرانسه بعنوان تنها شرکت ثبت شده تحت لیسانس توتال در ایران در زمینه صنعت روانکارها، آمادگی ارائه هر گونه مشاور فنی و برگزاری کلاس ها و سمینارها های آموزشی جهت مشتریان گرامی خود را داراست.

تاييديه ها

• دارنده گواهينامه استاندارد ملي ايران در زمينه توليد انواع روغن موتور، دنده، ضديخ و گريس

• دارنده گواهينامه سيستم مديريت كيفيت ISO 9001 : 2008

• دارنده گواهينامه سيستم مديريت محيط زيست ISO 14001 : 2004

• دارنده گواهينامه سيستم مديريت ايمني و بهداشت OHSAS 18001 : 2007

• دارنده گواهينامه سيستم مديريت کيفيت در صنعت خودرو در ايران2009 ISO /TS 1694:

• دارنده گواهينامه سيستم مديريت کيفيت خاص ساپکو SAPCO : SSR2

• دارنده گواهينامه سيستم مديريت کيفيت خاص ايساکو ISACO : B Grade